بازی Assassin’s Creed Origins با بهترین کیفیت در Xbox One X

مقدمه :

اَساسین (به انگلیسیASSASSIN) نامی است که صلیبیون و اروپائیان قرون وسطایی به اسماعیلیان نزاری در دوران الموت، که گسترده حکمرانی‌شان، ایران و سوریه را به مرکزیت قلعه الموت شامل می‌شد، استفاده می‌شود که البته حشاشیون یک تاریخچه پیش از اسماعیلیون هم داشته که در تاریخ مدفون شده که میگویند حدفی والا و روحانی داشتند .[۲] نام حشیشیه توسط صلیبیون از سوریه به اروپا منتقل شده و در شکل‌های گوناگون ادبیات غربی جنگ‌های صلیبی، در متون عبری و یونانی به کار رفته است.[۳]

اسماعیلیان نزاری که یک گروه شیعی مهم بودند، در اروپای سده میانه به اسم «اساسین» معروف شدند. این نامگذاری از اصطلاح حشاش که خود مشتق از واژه حشیش است، و به معنای داروساز است ریشه گرفته است. جنگجویان صلیبی و وقایع نگاران غربی آنها، که در دهه‌های آغازین قرن ۱۲ م در خاور نزدیک با اعضای این فرقه مذهبی برخورد کرده بودند، این اصطلاح را رواج دادند. اروپایی‌های سده میانه که از دین اسلام و اعتقادات و اعمال دینی مسلمانان اطلاعی نداشتند، یک سلسله داستان‌های به هم پیوسته را نیز دربارهٔ کارهای مرموز و سری حشاشین و رهبر آنها، شیخ الجبل (که پیرمرد کوهستان می‌نامیدند) شایع ساختند. با گذشت زمان، افسانه حشاشین در روایت مارکوپولو به اوج خود رسید؛ و واژه حشاشین که ریشه آن فراموش شده بود، به عنوان واژه‌ای معمولی به معنی «آدم‌کش» وارد زبان انگلیسی شد. در واقع حشاشی (Assassin) در زبان انگلیسی به کسی گفته می‌شود که با اهداف و عقاید خاصی که از نظر خود مثبت است به قتل فردی، یا افرادی مخصوص در جامعه می‌پردازد. فداییان فرقه اسماعیلی یا حشاشین با روش جان‌فشانی خود در صورت عدم انجام عملیات، کارهای خود را پیش می‌بردند.

کیفیت نمایش  Assassin’s Creed Origins  در Xbox One X :

با توجه به تجزیه و تحلیل جدیدی از سایت Digital Foundry، بازی Assassin’s Creed Origins از آن دسته از بازی‌هایی است که به‌صورت پیش‌فرض دارای نسخه اکس‌باکس وان اکس هستند و تصاویری که در این دستگاه تولید می‌شوند تجربه فوق‌العاده‌ای از بازی را به گیمر منتقل نمایش می‌دهند.

به‌طور کلی به لطف ارتقا جدید در وضوح تصویر، تجربه این بازی در اکس‌باکس وان اکس مقداری بهتر از پلی‌استیشن ۴ پرو است. بازی Assassin’s Creed Origins، از یک سیستم وضوح تصویر پویا در تمام کنسول‌ها استفاده می‌کند؛ اما در مقایسه با پلی‌استیشن ۴ پرو که بالاترین وضوح تصویر این بازی در آن ۱۵۸۴×۲۸۱۶ است، این بازی می‌تواند در اکس‌باکس وان اکس این وضوح را تا ۲۰۱۶×۳۵۸۴ افزایش دهد.

بر اساس این توضیحات، شما می‌توانید به طور متوسط ۱۷۰۰ پیکسل در اکس‌باکس وان اکس و ۱۴۴۰ پیکسل در پلی‌استیشن ۴ مشاهده کنید. اما این موضوع فقط در مورد وضوح تصویر نیست بلکه کیفیت بافت‌ها و وضوح سایه ها نیز بسیار قابل مشاهده هستند. با این حساب وضوح این بازی در اکس‌باکس وان اکس، چیزی بین بالاترین تنظیمات گرافیکی رایانه شخصی و پلی‌استیشن ۴ پرو است.

متاسفانه شما با تمام این توضیحات، مقدار فریم بالاتری را دریافت نخواهید کرد و بازی Assassin’s Creed Origins در تمام کنسول ها دارای ۳۰ فریم بر ثانیه خواهد بود. این مقدار در دستگاه های اکس‌باکس وان اکس و پلی‌استیشن ۴ حالت بسیار سازگاری دارد ولی در اکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ این میزان با مقداری ناسازگاری روبرو است.

اگر بخواهیم دوباره به موضوع اصلی برگردیم و به این فکر کنیم که شرایط برای اکس‌باکس وان اکس بهتر است، لازم است این را در نظر بگیریم که در اکثر عناوین ممکن است اصلا این تفاوت‌ها محسوس نباشند اما در برخی جزییات بسیار کوچک، اکس‌باکس وان اکس عملکرد بهتری از پلی‌استیشن ۴ پرو دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *