فروش دو برابری بازی Assasin’s Creed Origins نسبت به Syndicate

مقدمه:

اَساسین (به انگلیسیASSASSIN) نامی است که صلیبیون و اروپائیان قرون وسطایی به اسماعیلیان نزاری در دوران الموت، که گسترده حکمرانی‌شان، ایران و سوریه را به مرکزیت قلعه الموت شامل می‌شد، استفاده می‌شود که البته حشاشیون یک تاریخچه پیش از اسماعیلیون هم داشته که در تاریخ مدفون شده که میگویند حدفی والا و روحانی داشتند .[۲] نام حشیشیه توسط صلیبیون از سوریه به اروپا منتقل شده و در شکل‌های گوناگون ادبیات غربی جنگ‌های صلیبی، در متون عبری و یونانی به کار رفته است.[۳]

اسماعیلیان نزاری که یک گروه شیعی مهم بودند، در اروپای سده میانه به اسم «اساسین» معروف شدند. این نامگذاری از اصطلاح حشاش که خود مشتق از واژه حشیش است، و به معنای داروساز است ریشه گرفته است. جنگجویان صلیبی و وقایع نگاران غربی آنها، که در دهه‌های آغازین قرن ۱۲ م در خاور نزدیک با اعضای این فرقه مذهبی برخورد کرده بودند، این اصطلاح را رواج دادند. اروپایی‌های سده میانه که از دین اسلام و اعتقادات و اعمال دینی مسلمانان اطلاعی نداشتند، یک سلسله داستان‌های به هم پیوسته را نیز دربارهٔ کارهای مرموز و سری حشاشین و رهبر آنها، شیخ الجبل (که پیرمرد کوهستان می‌نامیدند) شایع ساختند. با گذشت زمان، افسانه حشاشین در روایت مارکوپولو به اوج خود رسید؛ و واژه حشاشین که ریشه آن فراموش شده بود، به عنوان واژه‌ای معمولی به معنی «آدم‌کش» وارد زبان انگلیسی شد. در واقع حشاشی (Assassin) در زبان انگلیسی به کسی گفته می‌شود که با اهداف و عقاید خاصی که از نظر خود مثبت است به قتل فردی، یا افرادی مخصوص در جامعه می‌پردازد. فداییان فرقه اسماعیلی یا حشاشین با روش جان‌فشانی خود در صورت عدم انجام عملیات، کارهای خود را پیش می‌بردند.

فروش دو برابری بازی Assasin’s Creed Origins:

تنها حدود دو هفته از انتشار بازی Assassin’s Creed Origins گذشته و با همین حال این بازی عنوان قبلی مجموعه خود یعنی Assassin’s Creed Syndicate را در فروش مغلوب خود کرده است.

طبق اعلام یوبی‌سافت، این شرکت از فروش عنوان جدید خود بیش از دوبرابر عنوان قبلی که در سال ۲۰۱۵ منتشر شده است،  سود‌دهی داشته است.

این میزان بر اساس گفته مدیرعامل شرکت یوبی‌سافت، Yves Guillemot و بر اساس فروش ده روز اول هردو عنوان منتشر شده است و طبق آخرین اخبار به بیانی ساده‌تر عنوان جدید Origins سودی ۱۰۰٪ بیشتر از بازی قبلی یعنی Syndicate را نصیب شرکت کرده است.

موفقیت یوبی‌سافت از امر فروش، مخصوصا فروش اخیر و نتایج هیجان‌انگیز جدید ثابت می‌کند که این شرکت کار خود را به نحو احسن انجام داده و برنامه‌های بزرگی برای رشد بیشتر خود در سال‌های پیش‌رو دارد.

اگر بخواهیم فروش دیجیتالی این دو بازی یعنی Assassin’s Creed Origins و Assassin’s Creed Syndicate را با هم مقایسه کنیم به این نتیجه خواهیم رسید که ۳۵٪‌ از فروش Origins به صورت دیجیتالی بوده و این نشان‌گر این است که این بازی در مقایسه با فروش پانزده درصدی عنوان Syndicate، توانسته است تا ۲۰٪‌ این مقدار را افزایش دهد.

سرمایه و سود کلی حاصل از فروش‌های دیجیتالی برای این شرکت در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ با رشد ۶۹٪ خود تقریبا ۳۴۲.۶ میلیون یورو بوده و همین‌طور حاصل فروش بسته‌های الحاقی و DLC نیز در این بازه زمانی با رشد هشتاد درصدی خود ۱۷۴.۵ میلیون یورو بوده است.

از طرفی تعداد گیمرهای عنوان بسیار محبوب Rainbow Six Siege به بیش از ۲۵ میلیون نفر رسیده است، از طرفی با وجود Free Weekendهای یوبی‌سافت برای عنوان For Honor، این شرکت به افزایش گیمرهای این بازی نیز بسیار امیدوار است.

همچنین تعداد گیمر‌های آنلاین و روزانه بازی Ghost Recon Wildlands نیز به‌صورت قابل‌ توجهی در‌ حال افزایش است.

بر اساس پلتفرم‌های مختلف در نیمه سال جاری، سهم فروش بازی‌ها به این صورت بوده است:‌

۱- PlayStation 4 با فروش ۲۰ درصدی.

۲- Xbox One با فروش ۱۹ درصدی.

۳- رایانه‌های شخصی با فروش ۱۵ درصدی.

۴- سیستم عامل‌های موبایلی با فروش ۱۵ درصدی.

فروش این شرکت در سه ماهه دوم سال جاری به میزان ۲۶۴.۲ میلیون یورو بوده است. این میزان بیشتر از رقم ایده‌آل این شرکت در این بازه زمانی یعنی ۱۹۰ میلیون یورو است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *