«خانه پوشالی» بدون «کوین اسپیسی»

شبکه نتفلیکس «کوین اسپیسی» ستاره باسابقه سینما و تلویزیون را به دنبال اتهامات آزار جنسی نسبت داده شده به وی از سریال درام «خانه پوشالی» (House of Cards) اخراج کرد تا آینده سریال در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد.

سخن‌گوی سرویس نتفلیکس :

نتفلیکس تولید سریال «خانه پوشالی» را با مشارکت کوین اسپیسی ادامه نخواهد داد.

فیلم‌برداری فصل ششم سریال «خانه پوشالی» سه‌شنبه گذشته به دنبال انتشار خبر آزار جنسی اسپیسی به «انتونی رپ» در سال ۱۹۸۶ به حالت تعلیق درآمده بود. پس از این اتفاقات، نتفلیکس اعلام کرد که برای نجات سریال پرچم‌دار خود از این گرداب، یک اسپین-آف به تولید می‌رساند. بنابراین باید دید نویسندگان سریال برای شخصیت اسپیسی که جزء لاینفک سریال و یکی از تهیه‌کنندگان اصلی «خانه پوشالی» است چه سرنوشتی رقم می‌زنند. این شخصیت در کتاب‌های «مایکل بابز» که سریال براساس آن نوشته شده در اوایل دهه ۱۹۹۰ میلادی به قتل می‌رسد.

«ایندیپندنت» (Independent) به نقل از CNN گزارش می‌دهد که هشت تن از عوامل فعلی و پیشین سریال ادعا کرده‌اند که اسپیسی فضای فیلم‌برداری را «مسموم» ساخته است؛ وی هنوز از سوی مقامات قضایی متهم و یا دستگیر نشده است.

فِرانسيس آندِروود (با بازي کِوين اِسپيسي)، يک نماينده مجلس دموکرات از منطقه کاروليناي جنوبي، بعد از تعقيب و گريز و خلاف کاري‌هاي بيشمار سعي مي‌کند به عنوان معاون اول رئيس جمهور وارد ميدان شود. ولي همچنان به دنبال تثبيت منافع خود و زدن رقبايش است، به خصوص آن چند نفري که عليه او توطئه مي‌کنند. آندِروود با زمان و کارما رقابت مي‌کند: اين برزخ محتاطانه آندِروود بين قدرت و خودشکني است که بخش زيادي از تعليق موجود در «خانه پوشالي» را به ارمغان مي‌آورد.

فاصله او، هم از رياست جمهوري و هم فاش شدن دستش براي مردم، تنها يک قدم است. فصل دوم «خانه پوشالي» به مانند سریال « عمارت غربی / The West Wing» درگير نزاع‌هاي دولتي است، مواردي مانند حقوق ذهني[۱]، جاسوسي اينترنتي چيني‌ها، حملات سياه زخمي[۲]، تشريفات پارلماني، عقب نشيني هاي دولت بخش از درونمايه هاي سريال «عمارت غربی» بودند. اما سريال آرون سورکين محصول شبکه NBC به سياست اعتبار و شرافت مي‌داد. در حالي که «خانه پوشالي» که از يک سريال بريتانيايي با همين نام در دهه ۱۹۹۰ اقتباس شده، سياست را بي حرمت مي‌سازد. و درحالي که فصل دوم درست از نقطه اي که فصل اول تمام شده بود، آغاز مي‌شود، مي‌بينيم که اين رقابت براي کسب قدرت در فضايي تاريک‌تر و تحميلي‌تر نسبت به فصل اول ادامه مي‌يابد.

«کوین اسپیسی» به خاطر بازی در این سریال سیاسی در نقش «فرانسیس آندروود» پنج بار نامزد دریافت جایزه امی شد و یک‌بار هم جایزه گلدن گلوب را تصاحب کرد. وی در سال ۱۹۹۶ و ۲۰۰۰ نیز برای بازی در فیلم‌های «مظنونین همیشگی» و «زیبای آمریکایی» برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد نقش مکمل و بهترین بازیگر مرد نقش اصلی شده بود. نتفلیکس ضمناً اعلام کرد مراحل پس از تولید فیلم «گور» با بازی اسپیسی را هم متوقف خواهد کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *