ذهنیت درست ، ۹ راه برای پیروز شدن در بازی تخت نرد

تخته نرد آنلاین

چه بسیار بازیکنان بزرگی که در بازی های حساس شکست خورده اند اما این به خاطر اشتباه یا نداشتن تکنیک نبوده بلکه به خاطر نداشتن ثبات ذهنی، شکست خورده اند. قصد داریم درمورد اصولی صحبت کنیم که برای تبدیل شدن به یک بازیکن بزرگ لازم است و شاید دانستن آنها بتواند در تمام موقعیت های بازی از گشایش تا حمله برق آسا و ششدر کردن ، کمک حال شما باشد. آنها را تیتروار مرور میکنیم  :

 

۱- انگیزه

۲- یاد گرفتن به دست آوردن یا از دست دادن چیزی

۳- خوشبینی

۴-بدون توجه به نتیجه بازی کنید

۵-سپاسگزار بردهایتان باشید

۶- از اشتباهات درس بگیرید

۷-درک کردن مهمتر از حفظ کردن است

۸- موقعیت ها با هم متفاوتند

۹- همیشه برای پیروزی بازی کنید

 

تخته نرد آنلاین

۱- انگیزه روزی دانش آموزی به استاد خود گفت من دوست دارم از لحاظ معرفت در سطح شما باشم. استاد پیر پاسخ داد ای کاش من الان مانند شما جوان بودم. داشن آموز پرسید چرا؟ استاد دست شاگرد را گرفت و او را به طرف رودخانه برد. پیر مرد سر دانش آموز را زیر آب کردو فشار داد. پسرک شگفت زده شد و ترسید که نکند غرق شود وشروع کرد از خود دفاع کردن ولی استاد همچنان سر اورا محکمتر به زیر آب فشار میداد و جوان که باورش شده بود که میخواهد غرق شود بیشتر از خود دفاع میکرد تا اینکه استاد او را رها کرد و سرش را از آب بیرون آورد و سرفه ای کرد پیر مرد از او پرسید وقتی زیر آب بودی چه میخواستی؟ پسر پاسخ داد اگر کسی شناخت داشته باشد میداند دراین شرایط سخت چکار انجام دهند اما من با انگیزه زنده ماندن تلاش کردم .  داشتن انگیزه و نیروی جوانی باعث میشود برای به دست آوردن آن چیزی که نسبت به آن شناخت ندارید تلاش و حرکت کنید. این یک نکته مهم در مورد تخته نرد است اگر شما انگیزه و اشتیاق داشته باشید مهارت های فنی را نیز بدست خواهید آورد ، اما بدون انگیزه همه چیز تقریبا غیر ممکن خواهد بود.

تخته نرد آنلاین

۲- یادگرفتن به دست اوردن یا از دست دادن چیزی اگر دوست دارید برنده باشید شاید پذیرفتن شکست برای شما کمی سنگین باشد، اما در تخته نرد هرچقدر هم خوش شانس باشید نتیجه بازی حتی تا تاس آخر نا مشخص است و شما در این تردید را همیشه همراه خود دارید که ممکن است شکست بخورید.اگر بخواهید با ترس از شکست بازی کنید هیچگاه به عنوان یک بازیکن موفق دست پیدا نخواهید کرد اما از آن جا که در زندگی نیز از دست دادن وجود دارد شما باید عاقلانه آن را بپذیرید مانند شیر یا خط کردن که همیشه احتمال ۵۰ % برای شما وجود دارد و۵۰ % دیگر متفاوت است از آنچه شما میخواهید. بازیکنان زیادی در تخته نرد وجود دارند که اغلب مواقع برنده هستند اما اگر به مدت طولانی تخته بازی کنند نمیتوانند قبول کنند که ممکن است ۱۰ مسابقه ۱۰۰ مسابقه را ببازند و پس از یک شکست کوچک کاملا بر هم میریزند و روحیه خود را از دست میدهند. این موضوع به این دلیل است که نمیتوانند از دست دادن یا شکست خوردن را بپذیرند.

تخته نرد آنلاین

. ۳- خوشبین بودن بازیکنان بزرگ با تاس شعبده بازی میکنند. آنها همه تاس های خوب را برای خود میریزند وتاس های بد را به حریف میدهند. آنها همیشه نیمه پر لیوان را میبینند. مثلا اگر احتمال تاس های مخالف ۱۹ باشد وتاس های موافق ۱۷ آنها همیشه به ۱۷ احتمال فکر میکنند هرچند که کمتر باشد.در نرد نیز خوب است که همیشه بازیکنان خوش بین باشند و در مورد تاس های خوب فکر کنند. در تصویر زیر ببنید سیاه ۴۱ دارد اگر یک بازیکن خوش بین در این موقعیت قرار گیرد با طرحی که در ذهن دارد  میداند اگر سفید موفق شود خانه افشار را بگیرد تا آخر بازی دچار مشکل میشود پس با خوش بینی مهره سفید را میزند و امیدوار است که سفید نتواند مهره تک او را بزند هرچند که احتمالات زدن زیاد باشد. اما اگر همین موقعیت را یک بازیکن بد بین بازی کند با ترس کشته شدن مهره اش مهره حریف را در خان افشار نمی زند و در کل بازی خود را دچار مشکل میکند.

تخته نرد آنلاین

  ۴- بدون توجه به نتیجه بازی کنید  معمولا در تخته نرد دونوع بازیکن وجود دارد یک دسته از بازیکنان که پس از شکست ، ناراحتی آن را فراموش میکنند و با روحیه ای نو، مسابقه بعدی را آغاز میکنند اما دسته ی دیگر پس از امتیاز دادن عصبانی می شوند و این عصبانیت را در بازیهای بعد همراه خود دارند و دوباره همین عامل شکستهای بعدی شان میشود. بازیکنان بزرگ می دانند آن چیزی که از دست رفته را دیگر نمی توانند به دست بیاورند پس راجع به آن فکر نمی کنند آنها قادر هستند حتی بازیهای با ۱۰ امتیاز اختلاف را جبران کنند.بهترین نمونه برای این نوع بازیکنان نک بالارد است که این ویژگی او یک تهدید برای هر بازیکنی محسوب میشود. او بدون اینکه در نظر بگیرد ۲۰۰ امتیاز عقب است یا پیش است بازی میکند و همیشه فردا را آفتابی میبیند.

تخته نرد آنلاین

۵-سپاسگذار برهایتان باشید یاد بگیرید برای برد بازی کنید و در مقابل هر بردتان از خودتان تشکر کنید به خاطر بازی خوب خوتون فرق نمیکند چه حریف قوی باشد وچه خیلی ضعیف و یا حتی اینکه بهترین تاس ها برای شما آمده باشد.

 

 

تخته نرد آنلاین

۶- از اشتباهات درس بگیرید کلیدهای موفقیت را پیدا کنید و بدانید رسیدن به موفقیت امکان پذیر نیست مگر اینکه شما جهل و اشتباهات خود را قبول کنید وبخواهید آن ها را تصحیح کنید. اگر بازیکن بزرگی هستید و ضریب اشتباه شما ۱ در صد است و یا اگر بازیکن معمولی هستید و اشتباهات خیلی زیادی را در بازی انجام میدهید باید آن ها را قبول کنید و برای بررف شدنشان کار کنید. برنامه های رایانه ای مانند گنو شاید مانند انسان روح نداشته باشند اما خیلی سریع به اشتباهات پی میبرند پس سعی کنید از این برنامه ها استفاده کنید و از گذشته درس بگیرید.

تخته نرد آنلاین

۷-درک کنید در تخته نرد موقعیت ها خیلی با هم متفاوتند طوری که اگر یک تصویر از بازیهای گذشته شما را نقاشی کنند و به شما نشان دهند به یاد اوردن آنکار دشواریست از این رو حفظ کرد موقعیت ها نمیتواند همیشه به شما کمک کند. اما اگر شما درک درستی از بازی و حرکات صحیح داشته باشید قادر خواهید بود در هر حالت غیر منتظره ای که پیش می آید تصمیمات درستی بگیرید.

 

تخته نرد آنلاین

۸- موقعیت ها با هم متفاوتند تفاوتی که شطرنج و تخته نرد با هم دارند این است که اگر شما در شطرنج مهره ای را به خانه ای ۸ یا خانه ۷ قرار دهید شاید زیاد با هم تفاوت نداشته باشند اما در نرد جا به جایی یک خانه ای مهره ای میتواند شما را برنده یا بازنده بازی کند. شما باید همیشه این موضوع را باور داشته باشید و با دقت و تفکر مهره را جا به جا کنید و بدانید یک مهره جلو و عقب بودن ممکن است جریان بازی را کاملا عوض کند.

 

تخته نرد آنلاین

۹- برای پیروزی بازی کنید  بازی اقای ساسان طاهرزاده و ری فوگرلند در مقابل جاکوب رایس و کوهن در بازی های تیمی قهرمانی اروپا گرفته شده .اقا ساسان و فوگرلند با مهره مشکی بازی میکردند و حریفشون با مهره سفید . انها ۱۲-۷ در یک بازی ۱۵ امتیازی عقب بودند که در حالت زیر حریفشان دبل رو به ۴ افزایش داده. انها هنوز برای برد ۵% شانس داشتند و با توجه به اینکه عقب بودند میتوانستند دبل رو بگیرند و به ۸ افزایش دهند . شاید بهتر از این میبود که نتیجه ۱۴ به ۷ بشه. اما دبل را رد کردند و در ادامه بازی توانستند موفق بشوند ۸ امتیاز بگیرند و بازی را ۱۵-۱۴ ببرند. این نشان از میل به پیروزی در انها بود که اختلاف ۸ امتیازی را جبران کنند.

 

تخته نرد آنلاین

منبع : مجله تخته نرد شیش و بش

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *